^Powrót do góry

 • 1 PONAD 80 LAT TEMU...
  ........................................................................................ Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie powstała na miejscu uroczego parku. Wiekowe drzewa, nieco tajemniczych chaszczy oraz urocze alejki z ławkami otaczały staw i miejsce, w którym regularnie odbywały się potańcówki. Ten romantyczny zakątek, zmienił się w lecie 1934 roku w plac budowy. Po dwóch latach „Dwójka” miała swój pierwszy budynek z prawdziwego zdarzenia. Zakresem swojej działalności objęła teren miasta na północ od torów kolejowych.Do nowo powstałej szkoły przyjęto 580 uczniów. Funkcję kierownika pełniła p. Zofia Jellinek. Dopiero od pierwszego września 1932 r. SP Nr 2 została usamodzielniona...
 • 2 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MIARĘ XXI WIEKU
  .......................................................................................... CHCEMY, ABY NASI UCZNIOWIE DZISIAJ WIEDZIELI, CO TRZEBA POZNAWAĆ JUTRO, BY RADZIĆ SOBIE POJUTRZE. W listopadzie 2012 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie obchodziła 80-lecie swego istnienia. Losy placówki oświatowej i jej wpływ na wszystko, co działo się w naszym mieście, to z pewnością powód do dumy czterech pokoleń mieszkańców Piastowa. Szkoła nasza posiada liczne certyfikaty, m.in. jest SZKOŁĄ Z KLASĄ i ma UCZNIÓW Z KLASĄ, jest SZKOŁĄ Z PRAWAMI DZIECKA, SZKOŁĄ MYŚLENIA i SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY. Jest szkołą na miarę XXI wieku.
 • 3 PLAC ZABAW
  ....................................................................................... W ramach programu „Radosna Szkoła” w naszej szkole powstał nowy plac zbaw. „Radosna Szkoła” to rządowy program, który ma umożliwić doposażenie szkół w odpowiednie środki dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci. W ramach tego programu uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz budowę placów zabaw.
 • 4 Program „Mleko dla szkół”
  ....................................................................................... W ramach programu UE „Mleko dla szkół” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które będą trwać przez całe życie. Poprzez unijny program „Mleko dla szkół” Unia Europejska przekazuje dotacje szkołom i innym placówkom szkolnym, aby mogły one zapewniać swoim uczniom mleko i inne produkty mleczne. Przy ścisłej współpracy z programem UE „Owoce dla szkół”, Unia Europejska dokłada wszelkich starań, aby przyszłe pokolenia rosły zdrowo.
 • 5 Zajęcia komputerowe
  .......................................................................................... Zajęcia w pracowni komputerowej pozwalają na zdobywanie umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań oraz wdrażają do wytrwałości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W roku szkolnym 2012/2013 czterech uczniów z klas V-VI zakwalifikowało się do II etapu Konkursu miniLOGIA 11 organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Do III etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 5a Maria Śmigielska, a 15 maja 2013 w OEIIZK w Warszawie odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty nagrodę i tytuł laureata Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piastowie

  
  
  

Aktualności

„PATRIOTYZM JEST WŚRÓD NAS”

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O OJCZYZNIE „PATRIOTYZM JEST WŚRÓD NAS”

Na przełomie października –listopada 2018 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Ojczyźnie „Patriotyzm jest nas”, w którym udział wzięli uczniowie klas 4-8. Konkurs został przeprowadzony w  ramach projektu edukacyjnego „Jestem patriotą w małej ojczyźnie”.

Przed przystąpieniem do konkursu uczestnicy uczestniczyli w zajęciach o tematyce patriotycznej, które zostały wzbogacone prezentacją multimedialną. 

Uczniowie I i II etapie konkursu rozwiązywali test wersji elektronicznej przy pomocy aplikacji „KAHOOT”, w którym musieli wykazać się znajomością symboli narodowych, znanych Polaków, ważnych świąt państwowych oraz geografii Polski. Konkurs wywołał w uczestnikach wiele pozytywnych emocji.

Wyniki II etapu (finał) konkursu:

Klasy 4 :

I miejsce- Jaśmina Augustyn

II  miejsce –Piotr Dmochowski

III  miejsce – Natalia Mańko

 

Klasy 5-6

I miejsce- Damian Maciejewski

II  miejsce –Lena Puchalska

III  miejsce – Małgorzata Konieczna

 

Klasy 7-8

I miejsce- Sandra Jastrzębska

II  miejsce –Karol Zalewski

III  miejsce – Szymon Borowy

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 

Monika Wiaderna

Joanna Gontarz

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piastowie  Rights Reserved.